دانلود رایگان فیلم و سریال کره ای و شرقی

راهنماي تحصیل در کره جنوبی - سئول دی ال

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
آدرس همیشگی سایت : seouldl.ir
یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
توضیحات

راهنمای تحصیل در کره جنوبی

دسته بندی : اموزش های سایت تاریخ : شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵

راهنمای تحصیل در کره جنوبی

راهنمای کامل تحصیل در کره جنوبی

راهنمای تحصیل در کره جنوبی

برای خواندن این مطلب به ادامه بروید..

copyright: mohajerist

کره جنوبی به عنوان یکی از پیشگامان علم و دانش در حوزه جنوب شرق آسیا همه ساله پذیرای دانشجویان زیادی از سراسر دنیا است. دانشگاه های این کشور با داشتن رتبه های بسیار بالا و در خور توجه در میان دانشگاه های برتر دنیا یک مکان مناسب برای اشتغال به تحصیل و همزمان کار و زندگی است. صنعتی بودن این کشور و همچنین بالا بودن سطح رفاه و امکانات اجتماعی باعث شده اند که شاهد اقبال دانشجویان خارجی به تحصیل در کشور کره جنوبی باشیم. دوره های کارشناسی در کره جنوبی در اکثر دانشگاه های این کشور یک دوره چهار ساله، کارشناسی ارشد ۲ ساله و دوره دکترا هم حدود ۳ ساله می باشد. زبان تدریس در دانشگاه های کره در اکثر رشته ها انگلیسی و در برخی هم کره ای می باشد. برای تحصیل در کره جنوبی داشتن مدرک زبان انگلیسی الزامی می باشد. هر سال تحصیلی در مقطع کارشناسی به دو ترم تقسیم می شود. شروع و پایان ترم های تحصیلی در کره جنوبی به صورت زیر است:

۱- ترم اول: از اواسط ماه مارچ شروع می شود و تا اواسط ماه جولای ادامه می یابد.

۲- ترم دوم: از اواخر آگوست / اوایل سپتامبر شروع می شود و تا اوایل ماه فوریه ادامه می یابد.

تعطیلات تابستانی هم در اکثر دانشگاه ها از اواخر ماه جون شروع می گردد و تا اواسط ماه آگوست ادامه پیدا می کند.

دانشگاه های کره جنوبی تقریباً همه رشته های موجود را ارائه می دهند و محدودیتی از لحاظ انتخاب رشته برای دانشجویان خارجی وجود ندارد. برای دانشجویانی که سوابق تحصیلی

مناسبی دارند میتوان برای اخذ بورسیه اقدام نمود. بورسیه های تحصیلی شامل دو بخش میشوند:

۱- بورسیه هایی که دولت کره جنوبی به دانشجویان خارجی اعطا میکند

۲- بورسیه هایی که دانشگاه ها راساً به دانشجویان خارجی اعطا می نمایند.

به طور متوسط شهریه دانشگاه های مختلف کره جنوبی برای مقاطع مختلف حدوداً بین ۳ تا ۷ هزار دلار در سال متفاوت است. هزینه زندگی هم برای یک فرد مجرد حدود ۷۰۰ دلار در ماه می باشد.

معرفی دانشگاه و نظام آموزشی کره جنوبی

کشور کره جنوبی در جنوب شرق آسیا واقع شده است. این کشور یکی از کشورهای صنعتی دنیا است که با سرعت بسیار زیادی مسیر پیشرفت را در همه حوزه ها طی میکند. جمعیت این کشور براساس آخرین سرشماری ها بالای ۴۹ میلیون نفر برآورد شده است. پایتخت این کشور شهر سئول است که در زمره شهر های بسیار مدرن و همچنین گران قیمت دنیا به حساب می آید.جمعیت سئول در حدود ۱۰ میلیون نفر برآورد شده است.

این کشور شامل ۱۶ استان، و کلان شهر است و در زمره کشورهای پیشرفته صنعتی قرار دارد. از نظر تولید ناخالص داخلی کشور کره جنوبی در ردیف ۱۵ کشورهای دنیا قرار دارد. در این کشور بیش از ۴۰۰ دانشگاه و مرکز آموزش عالی وجود دارد که بسیاری از آنها در زمره بهترین دانشگاه های آسیا و حتی دنیا هستند. براساس آمارها در این کشور بیش از یکصد هزار دانشجوی خارجی در حال تحصیل هستند و طبق برنامه ریزی های کوتاه و میان مدت، دولت کره جنوبی قصد دارد در ۵ سال آینده تعداد دانشجویان خارجی را به حداقل ۲۵۰ هزار نفر برساند که با توجه به موقعیت این کشور رقم خیره کننده ای خواهد بود.

در این کشور بیش از ۲۰۰ دانشگاه و مرکز آموزش عالی وجود دارد که در حال حاضر ۲۲ دانشگاه این کشور مورد تایید وزارت علوم و دانشگاه ملی سئول مورد تایید قطعی وزارت بهداشت ایران می باشد. همه دانشگاه های مورد تایید در کره جنوبی دارای اعتبار بالای بین المللی می باشند که زندگی در یک کشور پیشرفته آسیایی میتواند مقصد دانشجویانی باشد که تمایل دارند در کنار زندگی در یک کشور با کیفیت بالا، در یک دانشگاه معتبر هم تحصیل کنند. طول دوره کارشناسی در اکثر دانشگاه های کره جنوبی ۴ سال، کارشناسی ارشد ۲ سال و دکترا هم حدود ۳ سال است.

کارشناسی و کارشناسی ارشد کره جنوبی

دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد در کره جنوبی در اکثر دانشگاه های این کشور به ترتیب یک دوره چهار ساله و دو ساله می باشد. زبان تدریس در دانشگاه های کره جنوبی، انگلیسی و کره ای می باشد. در اکثر دانشگاه های این کشور دوره های کارشناسی و کارشناسی به زبان انگلیسی ارائه می شوند اما در مقطع کارشناسی برخی دورس پایه ممکن است به زبان کره ای ارائه گردد. هر سال تحصیلی به دو ترم تقسیم می شود. شروع و پایان ترم های تحصیلی در کره جنوبی به صورت زیر است:

ترم اول: از اواسط ماه مارچ شروع می شود و تا اواسط ماه جولای ادامه می یابد .
ترم دوم: از اواخر آگوست / اوایل سپتامبر شروع می شود و تا اوایل ماه فوریه ادامه می یابد .

تعطیلات تابستانی هم در اکثر دانشگاه ها از اواخر ماه جون شروع می گردد و تا اواسط ماه آگوست ادامه پیدا می کند .

دانشگاه های کره جنوبی تقریباً همه رشته های موجود را ارائه می دهند و محدودیتی از لحاظ انتخاب رشته برای دانشجویان خارجی وجود ندارد. برای دانشجویانی که سوابق تحصیلی مناسبی دارند میتوان برای اخذ بورسیه اقدام نمود. بورسیه های تحصیلی شامل دو بخش میشوند :

بورسیه هایی که دولت کره جنوبی به دانشجویان خارجی اعطا میکند
بورسیه هایی که دانشگاه ها راساً به دانشجویان خارجی اعطا می نمایند .

با توجه به طولانی بودن زمان بررسی مدارک توسط دانشگاه های کره جنوبی، لازم است که دانشجویان حداقل پنج ماه قبل از شروع ترم، برای دریافت پذیرش اقدام نمایند .

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه های کره جنوبی به صورت زیر است:

۱)ترجمه آخرین مدرک تحصیلی
۲)ترجمه ریز نمرات
۳)پاسپورت
۴)دو عدد توصیه نامه از اساتید
۵)دوازده قطعه عکس پرسنلی
۶)رزومه
۷)بیانیه هدف (SOP: Statement of Purpose)
۸)برنامه تحصیلی ( Study Plan)
۹)طرح تحقیق (Proposal)
۱۰)گواهی تامین مالی (Bank Statement) که نشاندهنده مبلغ حدود ۸۰۰۰ دلار موجودی حساب باشد.

دکترا در کره جنوبی

دوره های دکترا در کره جنوبی در اکثر دانشگاه های این کشور یک دوره سه تا چهار ساله می باشد. زبان تدریس در اکثر دانشگاه های کره جنوبی در مقطع دکترا انگلیسی است. هر سال تحصیلی در مقطع دکترا به دو ترم تقسیم می شود. شروع و پایان ترم های تحصیلی در کره جنوبی به صورت زیر است:

ترم اول: از اواسط ماه مارچ شروع می شود و تا اواسط ماه جولای ادامه می یابد .
ترم دوم: از اواخر آگوست / اوایل سپتامبر شروع می شود و تا اوایل ماه فوریه ادامه می یابد .

تعطیلات تابستانی هم در اکثر دانشگاه ها از اواخر ماه جون شروع می گردد و تا اواسط ماه آگوست ادامه پیدا می کند .

دانشگاه های کره جنوبی تقریباً همه رشته های موجود را ارائه می دهند و محدودیتی از لحاظ انتخاب رشته برای دانشجویان خارجی وجود ندارد. برای دانشجویانی که سوابق تحصیلی مناسبی دارند میتوان برای اخذ بورسیه اقدام نمود.

بورسیه های تحصیلی در کره جنوبی شامل دو بخش میشوند :

بورسیه هایی که دولت کره جنوبی به دانشجویان خارجی اعطا میکند
بورسیه هایی که دانشگاه ها راساً به دانشجویان خارجی اعطا می نمایند .

از آنجا که اخذ پذیرش و بورسیه در دانشگاه های کره جنوبی یک فرایند کاملاً تخصصی و خاص می باشد لازم است که دانشجویان از فرایند کامل انجام کار آگاهی داشته باشند چرا که رعایت نکردن مراحل و مقدمات انجام کار منجر به رد شدن تقاضا برای اخذ پذیرش و بورسیه می گردد.

دانشجویان مقطع دکترا دارای ۲۰ ساعت اجازه کار پاره وقت در کنار تحصیل در کره جنوبی می باشند و از آنجا که کره جنوبی یک کشور صنعتی و پیشرفته است، دانشجویانی که دارای مهارت و یا تخصص خاصی هستند می توانند امیدوار باشند که با یافتن کاری پاره وقت، در کنار کسب تجربه، قسمتی از هزینه های زندگی خود را پوشش دهند.

شهریه دانشگاه های مختلف کره جنوبی برای رشته های مختلف و بسته به دانشگاه متفاوت است. این شهریه حدوداً سالیانه بین ۳ تا ۷هزار دلار است. شرح دقیق تر شهریه ها و هزینه های زندگی در کره جنوبی در این قسمت شهریه ها و هزینه های زندگی در کره جنوبی قابل مشاهده می باشد. شهریه ها در ابتدای هر سال تحصیلی دریافت می گردد اما در برخی دانشگاه های کره جنوبی، لازم است پس از تایید اولیه مدارک دانشجو برای صدور پذیرش، مبلغ شهریه به حساب دانشگاه واریز شود تا پذیرش نهایی صادر گردد. در صورت رد شدن تقاضای ویزا توسط سفارت کره جنوبی به هر دلیلی، دانشگاه ها مبلغ شهریه را عودت می دهند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا در دانشگاه های کره جنوبی به صورت زیر است :

۱)ترجمه مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد
۲)ترجمه ریز نمرات کارشناسی و کارشناسی ارشد
۳)پاسپورت با اعتبار بیش از ۶ ماه
۴)دو عدد توصیه نامه از اساتید
۵)دوازده قطعه عکس پرسنلی
۶)رزومه
۷)بیانیه هدف (SOP: Statement of Purpose)
۸)برنامه تحصیلی ( Study Plan)
۹)طرح تحقیق (Proposal)
۱۰)گواهی تامین مالی (Bank Statement) که نشاندهنده مبلغ حدود ۸۰۰۰ دلار موجودی حساب باشد.

تخصص های پزشکی و دندانپزشکی

دانشگاه ملی سئول که یکی از بهترین و معتبر ترین دانشگاه های آسیا و مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران می باشد، دوره های تخصص های پزشکی و دندانپزشکی و همچنین دکترای تخصصی رشته های بالینی را ارائه می کند.

سطح علمی بسیار بالا در کنار امکانات منحصر به فرد این دانشگاه، فرصت مناسبی را برای علاقمندان به تحصیل در این کشور را فراهم می آورد. طول متوسط دوره های تخصص دز این دانشگاه حدود ۳ سال است و در تمام طول سال میتوان برای این دانشگاه اقدام نمود اما شروع کلاس ها در ماه های مارچ و سپتامبر می باشد. زبان تدریس در این دانشگاه برای دوره های یاد شده انگلیسی است اما آشنایی به زبان کره ای می تواند دانشجویان را با محیط دانشگهی و کار در بیمارستان های کره جنوبی بهتر آشنا کند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در دوره های تخصص پزشکی و دندانپزشکی به شرح زیر می باشند:

۱٫دانشنامه و ریز نمرات آن
۲٫کارت عضویت پزشکان
۳٫گواهی دوره زبان انگلیسی (آیلتس یا تافل)
۴٫رزومه کامل
۵٫دو عدد توصیه نامه از اساتید
۶٫شش قطعه عکس رنگی جدید
۷٫فتوکپی صفحه اول گذرنامه
۸٫پروانه دائمی پزشکی در صورت موجود بودن
۹٫پروانه مطب در صورت موجود بودن
۱۰٫ترجمه شناسنامه
۱۱٫ترجمه کارت ملی
۱۲٫گواهی عدم سوء پیشینه پلیس و نظام پزشکی ایران


با تشکر از شما

اگر مطلب برایتان مفید بود با دادن ستاره ما را در گوگل محبوب کنید و این مطلب را برای دوستانتان share کنید.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید

به این پست امتیاز دهید.
راهنمای تحصیل در کره جنوبی
4.68 از 25 رای
162 بار مشاهده
دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 17
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.